Hollywood’un En Uzun Boylu Aktörleri

Yayinlanma tarihi 02/01/2021
Reklam

Hollywood ünlüleri arasında gerçekten te bazıları çok uzun. Aralarında gerçekten çok başarılı kariyere sahip olanlarda yer almakta. Bu kadar uzun boylu olmalarının yanı sıra, bu muhteşem heybetli görünüşleri sayesinde sinema tarihine geçebilen rolleri üstleniyorlar. Yetenekleri ve görünüşleri sayesinde kendilerini marka haline getirmeyi başardılar. Küçük ya da büyük rollerin çok önemli olmadığı söylense de, uzun boylu aktörler oyunculuk yeteneklerini gözler önüne sunduklarında göz dolduruyorlar. İlerde oyuncu olmak isteyen biri olun ya da çok sıkı bir sinema takipçisi olun, bu listede bulunan oyunculara bir bakmanız lazım. Hadi gelin birlikte göz atalım.

Hollywood'un En Uzun Boylu Aktörleri

Hollywood’un En Uzun Boylu Aktörleri

Brad Garrett (2.07cm)

Brad Garrett olarak da tanınsa da tam adı Bradley Henry Gerstenfeld. 2.07cm’lik bir boyuyla hepimizin gözlerini yukarıya doğru bakmasına sebep oluyor. Senelerdir ekran başındakilerini güldürmeye devam ediyor. Onu en iyi Everybody Loves Raymond’daki Ray Romano’nun karakterinin kardeşi Robert Barone olarak  tanıdı. Bunun dışında başka yapımlarda da yer alan Garrett, ‘Til Death ve Single Parents gibi diğer televizyon programlarında rol almasıyla da tanınırlığını arttırdı. Ayrıca Ratatouille ve Finding Nemo gibi farklı animasyon filmlerine seslendirme yaptı.

Brad Garrett (2.07cm)

Brad Garrett (2.07cm)

Joe Manganiello (1.98cm)

Çok eskilere dönersek Joe Manganiello’nun bu kariyere nasıl adım attığını hatırlıyor musunuz? 2002’nin Örümcek Adam filminde rol almış. Biz de pek hatırlayamadık, bu yüzden geçmiş yıllara dönüp incelediğimizde profesyonel oyunculuk kariyerine Peter Parker’ın lisedeki zorbası Flash Thompson’ı canlandırarak başlamış. Duyduğumuzda biz de çok zor inandık ama o rolünden itibaren daha birçok filmde rol aldı. Bu sayede daha da tanınır hale geldi. What to Expecting When You Expecting and Magic Mike ve HBO’nun True Blood dizisi yapımlarında yer aldı. İsmi size çok uzak gelse de en azından Joe Manganiello’yu ve eşi Sofia Vergara ile yan yana gördüğünüzden çıkabilirsiniz.

Joe Manganiello (1.98cm)

Joe Manganiello (1.98cm)

Armie Hammer (1.98cm)

Soyadının namı kendisinden önce gitmesinin aslında bir sebebi var. Armie Hammer’ın büyük büyükbabası petrol kralı Occidental Petroleum başkanı Armand Hammer’dır. Bu rağmen Armie kendi çabasıyla,  Facebook ile ile gerçeklerin anlatıldığı 2010 yapımı The Social Network filminde iki Winklevoss ikizine hayat vermesiyle popüler olmaya başladı. Bu filmi izlemediniz diyelim ama buna rağmen yine de size tanıdık geldiğini düşünüyorsanız, onu muhtemelen 2015 yılında çekilmiş olan casusluk filmi olan The Man from U.N.C.L.E’daki rolünden tanımışsınızdır. O da değilse 2017 yılında çekilmiş filmi Beni Adınla Çağır’daki rolüyle hatırlayabilirsiniz.

Armie Hammer (1.98cm)

Armie Hammer (1.98cm)

Joel McHale (1.95cm)

Birçok yeteneğe sahip Joel McHale, yazar, yapımcı, komedyen, televizyon sunucusu, aktörlüğüyle tanınıyor. 2004-2015 yılları arasında E! ‘Nin The Soup programında sunuculuk yapmasıyla tanınmaya başlandı. Birçoğu, onu 2009-2015 yılları arasında yayınlanmış olan popüler NBC televizyon programında Jeff Winger karakterine hayat verdi. Joel’i hangi diziden tanıyor olursanız olun, büyük ihtimalle onun dizide yer alması sayesinde yüzünüzde bir gülümseme oluşur. Şu sıralar, oyun şovunun yeniden başladı, ABC oyun programı Card Sharks’ta sunuculuk yapmaya devam ediyor.

Joel McHale (1.95cm)

Joel McHale (1.95cm)

John Corbett (1.95cm)

Oyunculuğunun yanı sıra, country müzik sanatçısı olan John Corbett bu listede yer alan diğer ünlülerimize oranla belki daha az bilinmektedir. Sex and The City dizisinin sevenleri onu Carrie Bradshaw’ın uzun süreli sevgilisi olan Aidan Shaw ismiyle hatırlayacaktır. Bu role benzer başka bir karakterle Corbett, My Big Fat Greek Wedding isimli filmde rol aldı. Filmin devam filminde Ian Miller rolünü canlandırmaya devam etti.

John Corbett (1.95cm)

John Corbett (1.95cm)

Tyler Perry (1.98cm)

Forbes Dergisine göre Tyler Perry, 2011 senesinde eğlence sektöründe en çok kazanan kişi olarak belirlenmişti. O sene  130 milyon dolar kazandı. Programın gurur ve neşe kaynağı olan Madea karakterini canlandıran Tyler Perry, televizyon programı House of Payne’de yer alıyor.Perry ViacomCBS ile bir anlaşmaya imza attı. Her sene 90 bölümlük komedi ve dram dizisi üretmesi için ona senelik 150 milyon dolar ödeme yapıyorlar. Perry’nin 1 milyar dolarlık bir serveti olduğu düşünülüyor.

Tyler Perry (1.98cm)

Tyler Perry (1.98cm)

Clint Eastwood (1.95cm)

60’lı yılların çok sevilen Western TV dizisi Rawhide’ın çok başarılı olmasının ardından Eastwood, Dirty Harry dizisinde Harry Callahan karakterine ve Sergio Leone’nun Spagetti Western filmlerinin üçlemesi olan“Man with No Name” rolüyle Hollywood’ta meşhur oldu. Şu zamanda aralıklarla da olsa hala oyunculuk yapmaya devam ediyor. Bununla birlikte filmlerde yönetmenlik ve yapımcılık yapıyor. Mesela, 2018 senesinde kendi yönettiği, yapımcılığını üstlendiği The Mule filminde rol aldı.

Clint Eastwood (1.95cm)

Clint Eastwood (1.95cm)

Tim Robbins (1.98cm)

Asıl ismi Timothy Francis Robbins ya da daha popüler ismiyle Tim Robbins olarak tanınan, en çok 1994 yılında eleştirmenlerce sevilen film The Shawshank Redemption’da Andy Dufresne rolünü canlandırmasıyla tanınıyor. Canlandırdığı diğer karakterlerden biri de Mystic River’da Dave Boyle, Jacob’s Ladder’da Jacob Singer ve Bull Durham’da Nuke LaLoosh olarak ta hafızalarınızda yer etmiş olabilir. En son zamanlardaki çalışmalarından biri olan Hulu’daki Castle Rock’ta ekranlarda boy gösterdi. Oyuncu kariyerinin dışında başka alanlarda da onu görmeye devam ediyoruz. Senaristlik, yapımcılık, yönetmenlik ve müzisyenlikdir.

Tim Robbins (1.98cm)

Tim Robbins (1.98cm)

Josh Duhamel (1.95cm)

Hollywood’da ABC pembe dizisi All My Children ile ekranlarda karşımıza çıkmaya başlayan Amerikalı aktör ve model Josh Duhamel, dizide ortaya koyduğu performansı sayesinde Daytime Emmy’lerinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülüni kazandı. NBC’nin Las Vegas filminde başrolü üstlendi. Son on senelik kariyerinde en önemli işlerinde arasında Transformers: The Last Knight’da yer alır. Duhamel, 2009’dan 2019’a kadar ünlü Black Eyed Peas grubunun ünlü şarkıcısı Fergie ile evlendi ve  bir oğulları var.

Josh Duhamel (1.95cm)

Josh Duhamel (1.95cm)

Ben Affleck (1.95cm)

Kariyerine 1984 yılında PBS dizisi The Voyage of the Mimi’de başlayan ve iki kez Akademi Ödülü ve üç kez Altın Küre kazanan Ben Affleck, o zamandan beri Dazed and Confused (1993) dahil birçok filmde yer aldı. Good Will Hunting (1997), Pearl Harbor (2001) ve Gone Girl (2014). Bilmiyor olabilirsiniz ama, o ve yakın arkadaşı Matt Damon, Good Will Hunting filminin senaryosunu yazdıkları için Oscar kazandı. Ayrıca Affleck, Gone Baby Gone (2007), The Town (2010) ve Argo (2012) filmlerinde rol aldı ve yönetti.

Ben Affleck (1.95cm)

Ben Affleck (1.95cm)

Howard Stern (1.98cm)

2006 yılından itibaren, birçok kişi tarafından tanınan radyo sunucusu ve tanınan sesi Howard Stern, Sirius XM Uydu Radyosunda çeşitli programlar yaptı. Kariyerine ilk başladığı zamanlarda kamu radyosunda çalışmaya başlayan Stern, oradaki kariyerine 1986 senesinde başladı. Radyo dışarısında birçok başarıya imza atmış olan Stern’ün takma ismi “Tüm Medyanın Kralı” olarak biliniyor. 2012 ve 2015 seneleri arasında America’s Got Talent’ta jüri olarak görev aldı. Ayrıca New York Times’ın En Çok Satanlar listesine girmeyi başaran birkaç tane kitap yazdı.

Howard Stern (1.98cm)

Howard Stern (1.98cm)

Sacha Baron Cohen (1.92cm)

1.92cm boyundaki Sacha Baron Cohen, 1.61cm boyundaki Avustralyalı aktris Isla Fisher ile evlendi. Cohen, Borat Sagdiyev, Bruno Gehard ve Ali G.Cohen gibi canlandırdığı komedi karakterleriyle sinema dünyasının dikkatini çekti, Les Misérables, Hugo, Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street, Borat ve Talladega gibi birçok filmde de değişik roller üstlendi. Geceler: Ricky Bobby Ballad, Borat 2 yapılacağına dair anlaşmalar onaylandı, fakat henüz resmi bir çıkış tarihi belirlenmedi.

Sacha Baron Cohen (1.92cm)

Sacha Baron Cohen (1.92cm)

Dwayne Johnson (1.98cm)

The Rock lakabıyla tanınan Dwayne Johnson zamanla herkes tarafından tanınan ve kabul gören popüler bir isim haline geldi. Johnson oyunculuğa adım atmadan önce sekiz yıl boyunca WWE için güreşti. İçinde bulunduğu filmler dünya çapında 10,5 milyar dolardan fazla hasılat elde etti ve onu tüm zamanların en çok hasılat yapan oyuncularının arasına soktu. Yer aldığı filmleri arasında The Scorpion King and Hercules’de başrolü üstlendi. Disney’in Moana animasyonunda çizgi filminde seslendirme yaptı ve Fast & Furious’da Luke Hobbs’u karakterine hayat verdi.

Dwayne Johnson (1.98cm)

Dwayne Johnson (1.98cm)

Vince Vaughn (1.98cm)

Hala Hollywood’da oyunculuk yapmaya devam eden Vince Vaughn, şu sıralar hakkında yeni haberler çıkmıyor olsa da kariyerine 80’li yıllarda başladı. 1996 yılında yer aldığı Swinger filmi sayesinde insanların dikkatini çekmeyi başardı. Yer aldığı diğer önemli projelerinden bazıları The Wedding Crashers, The Internship ve Hacksaw Ridge filmleri ve True Detective dizisidir. Vaughn kısa süre önce Dragged Across Concrete adlı gerilim filminde Mel Gibson’la birlikte yer aldı.

Vince Vaughn (1.98cm)

Vince Vaughn (1.98cm)

Jeff Goldblum (1.95cm)

Jeff Goldblum, eklektik kişiliği ve değişik tarzıyla tanınır. Jurassic Park ve Bağımsızlık Günü gibi adından sıkça söz ettiren yüksek hasılatlı filmlerde rol aldı. Daha yakın zamanlarda olan çalışmalarından bazıları ise 2014 yılında The Grand Budapest Hotel ve 2017’deki Thor: Ragnarok 2’dir. Ayrıca Jeff Goldblum adında bir caz grubu ve Mildred Snitzer Orkestrası vardır. İlk albümleri “The Capitol Studios Sessions” 2018 yılında piyasaya sürüldü.

Jeff Goldblum (1.95cm)

Jeff Goldblum (1.95cm)

Tom Selleck (1.92cm)

Oyunculuk kariyerine 1965 senesinde başlayan Tom Selleck, yılların verdiği deneyim sayesinde sert adam tavırlarında ustalaşmış ve yeteneklerini geliştirmiş olması hiç te şaşırtıcı değil. Özel dedektif Thomas Magnum’u Magnum P.I.’de sekiz yıl sene boyunca canlandırdı. Selleck’in televizyonda ve sinemada 50’den fazla yapımda rol aldı, bunlar arasında en çok bilinen televizyon programı Friends’teki Dr. Richard Burke ve Blue Bloods dizisindeki New York Polis Komiseri Frank Reagan olarak diyebiliriz.

Tom Selleck (1.92cm)

Tom Selleck (1.92cm)

RuPaul (1.95cm)

Amerika’nın en başarılı drag kraliçesi olarak kabul edilen RuPaul Andre Charles’ı biz kısaca RuPaul olarak ekranlardan tanıyoruz. 10 sene önce, 2009’da RuPaul’un Drag Race realite şovunda sunuculuk yapmaya başladı ve ardından programın yapımcılığını üstlendi. Şov şu ana kadar altı Primetime Emmy Ödülü kazanmaya layık görüldü. Ayrıca RuPaul ses sanatçısı olarak yaptığı denemelerde de başarılı olmuş ve 14 stüdyo albümü çıkarmıştır. Tüm bunların dışında oyunculuk yapmaya devam eden RuPaul, birkaç film ve TV şovunda yer aldı. Üç kitap yazdı ve bu kitapları yayınladı.

RuPaul (1.95cm)

RuPaul (1.95cm)

Jason Momoa (1.92cm)

Görüntüsüyle aynı yaşlarda olan kişilere göre inanılmaz bir görünüme sahip olan 41 yaşındaki  Jason Momoa, uzun boylu olmanın avantajından kesinlikle faydalanıyor. 1992 senesinden itibaren eğlence sektöründe yer alan ve sahip olduğu kaslı vücudu sayesinde birçok güzel rolü kaptı. Apple TV + ’s See’deki Baba Voss’tan, HBO’nun Game of Thrones programındaki Khal Drogo’ya ve DC’nin genişletilmiş Evrenindeki Aquaman’e kadar, oyuncu hem kurgusal hem de kurgusal olmayanları korkutucu karakterlere bürünerek bu alandaki başarısını ve yeteneğini ortaya koydu.

Jason Momoa (1.92cm)

Jason Momoa (1.92cm)

Will Ferrell (1.92cm)

Saturday Night Live programıyla birlikte ile kariyerine hızlı bir giriş ​​yapan Will Ferrell, ta o zamandan beri bizi güldürmeye devam ediyor. Anchorman: The Legend of Ron Burgundy’nin senaryosunu yazdı ve filmin başrolünü üstlendi. Komedi web sitesi ve yapım şirketi Funny or Die’ın kurucu ortaklarından biri olan Ferrell, farklı grupları nasıl güldürmesini bildiğinden dolayı  gerçekten bir deha. Sergilediği başarılı performans ve komik rollerle hep karşımıza çıkan ve bu yönü ile tanınan Will Ferrell, bazen de ciddi rollerde de etkileyici performanslar sergileyerek başarılı olduğunu kanıtladı. 24 Mart 2015 tarihinde kendisine Hollywood Walk of Fame yıldızı layık görüldü.

Will Ferrell (1.92cm)

Will Ferrell (1.92cm)

Liam Neeson (1.92cm)

Çekilmiş olan bir filmden şu alıntıyı sizinle paylaşacağız: “Kim olduğunu bilmiyorum. Ne istediğini bilmiyorum. Fidye için arıyorsan, sana param olmadığını söyleyebilirim. Ama sahip olduğum şey yeteneklerim, çok uzun bir kariyer boyunca edindiğim çok özel ve değerli yetenekler. Senin gibiler için beni kabus gibi gösterebilecek yetenekler. Kızımın gitmesine şimdi izin verirsen, bu senin sonun olur. Seni aramayacağım ve peşinden gelmeyeceğim. Ama yapmazsan seni ararım, seni bulurum ve seni öldürürüm. ”

Liam Neeson (1.92cm)

Liam Neeson (1.92cm)

Alexander Skarsgard (1.92cm)

Alexander Skarsgard, şu zamana kadar kazandığı Screen Actors Guild, Altın Küre ve Primetime Emmy Ödüllerini kesinlikle hakkını vererek kazandı. Hayat verdiği kariyerindeki önemli rollerden bazıları True Blood’dan Eric Northman, Big Little Lies’den Perry White ve 2016 yılı yapımı Tarzan filmi. Oyuncu bir aileden gelen Skarsgard’ın babası da ünlü aktör Stellan Skarsgard’tır ve kardeşleri de Bill Skarsgard (IT’de Pennywise) ve Gustaf Skarsgard (WestWorld) yapımlarında rol aldılar.

Alexander Skarsgard (1.92cm)

Alexander Skarsgard (1.92cm)

Jason Segel (1.92cm)

Belki Jason Segel’i Marshall Eriksen’i canlandırdığı How I Met Your Mother’daki rolünden ya da Forgetting Sarah Marshall, Knocked Up ve Sex Tape gibi çok izlenen yapımlarda rol aldığı için ya da komedi filmi sever biri olduğunuzdan dolayı tanıyor olabilirsiniz. Segel, 2012’de Harvard’ın Hasty Pudding tarafından Yılın Adamı olarak seçildi.

Jason Segel (1.92cm)

Jason Segel (1.92cm)

Chevy Chase (1.92cm)

Chevy Chase, SNL’de yazar ve oyuncu olarak görev aldığı süre boyunca gece gündüz çalıştı, bu sayede bu kadar zaman ayırıp çalışması ona beş Primetime Emmy adaylığı olarak geri döndü ve bu adaylıklardan üçünü kazanarak evine ödülle döndü. Aynı zamanda 1987 ve 1988 yıllarındaki Akademi Ödülleri’nde sunuculuk yaptı. Gece gösterisinden ayrıldıktan sonra, Clark W. Griswold’u canlandırdığı National Lampoon’un film serisindeki ve Pierce Hawthorne’u rolünde başarı sayesinde Community’deki çalışmalarıyla tanınırlığını arttırdı.

Chevy Chase (1.92cm)

Chevy Chase (1.92cm)

John Lithgow (1.92cm)

Çok yetenekli John Lithgow, Harvard’tan mezun oldu ve Fulbright bursiyeri oldu. London Academy of Music and Dramatic Art’a katıldı. Broadway’deki başarılarından ötürü için iki Tony, TV için altı Emmy Ödülü ve film için iki Altın Küre Ödülü kazandı. Ayrıca iki Oscar ve dört Grammy Ödülü’ne aday gösterildi. Birçok yeteneğe sahip olan Lithgow; şarkıcı, müzisyen, şair ve yazar. Çok fazla bir şey söylemeye gerek yok, Hollywood’daki Walk of Fame’de bir yıldızı var.

John Lithgow (1.92cm)

John Lithgow (1.92cm)

John Mayer (1.92cm)

Şarkıcının “Your Body Is A Wonderland”şarkısı sayesinde Grammy kazandığını biliyor muydunuz? John Mayer, albümleri multi-platin statüsüne ulaşan ve birkaç Grammy de dahil olmak üzere birçok ödül kazanmış albümleriyle bir müzisyen olarak ne kadar başarılı olduğunu gözler önüne koyuyor. Ayrıca sunuculuk, oyunculuk ve yazarlık girişimlerinde bulundu. Yaptığı çeşitli işlerden bazıları arasında The Late Late Show’da konuk sunucu olmak ve Esquire gibi farklı dergilerinde de köşe yazıları yazıyor.

John Mayer (1.92cm)

John Mayer (1.92cm)

Reklam