Interesujące fakty o słynnych zrośniętych bliźniaczkach Abby i Brittany Hensel

Opublikowano 10/07/2020
Reklama

Bliźniaczki w TLC Show

Historia bliźniąt syjamskich Hensel zainspirowała ludzi na całym świecie. Poniżej spisana przez nas fascynująca historia dziewczynek – ich zmagania, inspirujące i czasem bardzo smutne historie. Abby i Brittany są gwiazdami swojej własnej historii. Rodzice dziewczynek – Abby i Brittany pragnęli aby dziewczynki prowadziły w miarę normalne życie bez błysku fleszy. Kiedy jednak telewizja TLC przeprowadziła wywiady z dziewczynkami w 2012 roku, wszystko się dla calej rodziny zmieniło. To, co miało być zwykłym wywiadem, zamieniło się w sensację na skalę światową dokumentującą życie dziewcząt. Niemal natychmiast cały kraj zakochał się w Abby i Brittany. Dziewczynki stały się tematem numer jeden nie tylko w Stanach ale naprawdę na całym świecie. Zobaczcie jak żyją dziewczynki.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.51.31

Bliźniaczki w TLC Show

Kim są bliźniaczki?

Oprócz niewiarygodnej budowy ciała dziewczynki pochodzą z normalnej amerykańskiej rodziny. Urodzone w Minnesocie w rodzinie Patty – pielęgniarki i Mike’a który jest stolarzem, a także ogrodnikiem. Bliźniaczki wychowywały się w Nowych Niemczech w stanie Minnesota. Mają młodszą rodzeństwo – siostrę i brata. Te inspirujące młode kobiety nigdy nie poddały się i wszystko w życiu traktowały jak wyzwanie. Ukończyły razem nawet college w 2012 roku. Nie zadowoliły się nawet dyplomem ukończenia studiów online. Ukończyły Uniwersytet Betel w ich rodzinnym stanie Minnesota. Przyjrzyjmy się więc od środka życiu tych cudownych i niesamowitych bliźniaczek.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.51.48

Kim są bliźniaczkia?

Operacja nie wchodziła u nich w grę

Na pewno wszyscy zastanawiacie się jak działa anatomia tak zrośniętych bliźniaków syjamskich. Tak więc w tym wypadku dziewczynki dzielą jedno ciało, ale mają oddzielne narządy. Jeśli chodzi o najważniejsze organy, każda bliźniaczka ma własne płuca, rdzeń kręgowy, kręgosłup, żołądek i serce. Jednak dziewczynki mają tylko jeden układ rozrodczy. Zatem operacja rozdzielenia ich tuż po urodzeniu okazała się niezwykle niebezpieczna i ryzykowna dla dzieci. Dlatego lekarze oraz rodzina nie zdecydowali się na podjęcie ryzyka.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.52.00

Operacja nie wchodziła u nich w grę

Wyjątkowa budowa dziewczynek

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że przypadek dziewczynek był wyjątkowy. Szansa na urodzenie bliźniąt syjamskich jest tylko jedna na 189 000 narodzin. Bliźniaczki Hensel są bliźniakami parapagus, co oznacza, że połączone są oddzielnymi głowami i jednym ciałem. Bliźnięta parapagus dicephalic stanowią zaledwie 11 procent z bliźniaków syjamskich. Ta historia jest zupełnie nie do wiary. Tak więc te bliźniaczki syjamskie są zupełnie unikatowe w skali światowej a ich życie jest przepełnione wyzwaniami i przeszkodami, które wciąż pokonują.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.52.17


Wyjątkowa budowa dziewczynek

Co która robi?

Każda z bliźniaczek kontroluje swoją stronę ciała. Bliźniaczki współpracują jak jedność przy codziennych czynnościach, nawet takich jak chodzenie. Wyobraź sobie, że każda bliźniaczka kontroluje jedną nogę i jedną rękę i musi w jakiś sposób synchronizować ruchy z drugą bliźniaczek. W ten sposób wykonują wszystkie zadania współpracując razem. Jest to dla większości ludzi zupełnie nie do wyobrażenia ale wlaśnie tak wygląda ich życie. Codzienność bliźniaczek to wielkie wyzwania i pokonywanie przeszkód każdego dnia. Bliźniaczki jednak mają pozytywne podejście do życia.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.52.31

Co która robi?

Wczesne zmagania dziewczynek

Wiadomo – wczesne etapy rozwoju nie były dla nich tak proste i oczywiste jak dla innych dzieci. Rodzice wspominają jak trudne było dla dziewczynek raczkowanie, a następnie musiały zacząć próbować chodzić! Od najmłodszych lat dziewczynki musiały nawzajem koordynować swoje ruchy. W końcu bliźniaczkom udało się opanować synchroniczne poruszanie się i jakoś zaczęły dawać sobie razem radę. Nie było to jednak dla nich wcale prostym zadaniem i wymagało znacznie więcej pracy i skupienia w porównaniu do zdrowych dzieci.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.52.46

Wczesne zmagania dziewczynek

Chodzą po swojemu

Dziewczynki nauczyły się chodzić własnym stylem chodzenia. Nauczyły się razem jak stawiać stopy i nogi aby było im najwygodniej. Jeśli przyjrzysz się im uważnie, zauważysz, że Brittany chodzi na czubkach palców, a Abby z kolei chodzi płasko. Z powodu tych różnic bliźniaczki zdają się utykać. Nie jest to jednak utykanie, a raczej tylko sposób ich chodzenia. Nie miały wyboru – muszą tak chodzić aby dopasować się do wzrostu. Po wielu miesiącach udało im się to i teraz w miare swobodnie potrafią chodzić.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.53.02

Chodzą po swojemu

Zbyt ryzykowna separacja

Jak wspomnieliśmy na początku artykułu separacja była dla nich niezwykle niebezpieczna. Lekarze oczywiście zaproponowali próbę separacji po ich urodzeniu. Jednak rodzice po namyśle zdecydowali, że nie będą robić operacji swoim córkom. Henselowie uważali, że ryzyko jest zbyt duże i nie chcieli ich stracić. Zdaniem lekarzy, była duża szansa, że żadna z dziewczynek nawet nie przeżyje operacji rozdzielenia. Na szczęście swoje i dzieci rodzice podjęli słuszną decyzję i dzięki temu dziewczynki wiodą dziś szczęśliwe życie! Oczywiście szczęśliwe na ile mogą być szczęśliwe – nie jest przecież normalne życie.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.53.16

Zbyt ryzykowna separacja

Film dokumentalny i show

Kiedy Abby i Brittany skończyły po 16 lat, telewizja TLC poprosiło ich rodziców o nakręcenie o nich filmu dokumentalnego. Rodzice zgodzili się i powstał film dokumentalny o ich codziennym życiu. Dokument obejmował wszystko z ich zwykłego, codziennego życia, a także ich plany na przyszłość. Dzięki jego sukcesowi dziewczynki nakręciły swój własny show w telewizji TLC ale niestety show trwał tylko jeden sezon. Jeśli chcielibyście obejrzeć ten serial jest taka możliwość w internecie.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.53.31

Film dokumentalny i show

Codzienne zadania dziewczynek

Ponieważ bliźniaczki są zrośnięte dużó ludzi może myśleć, że dziewczynki nie mogą robić wszystkiego, co przeciętni ludzie robią na co dzień. Jednak są w błedzie – od jazdy na rowerze po pływanie, a nawet jazdę samochodem. Ale do tego jeszcze dojdziemy w dalszej części artykułu, bo dziewczyny rzeczywiście opanowały całkiem sporo czynności. Oczywiście zajęło im to zbacznie więcej czasu niż zajmuje przeciętnej osobie, ale to co jest pewne, że są niezwykle zdeterminowane. Bliźniaki muszą wszystko koordynować między sobą, aby coś osiągnąć. Po latach ćwiczeń jednak wszystko opanowały.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.53.43

Codzienne zadania dziewczynek

Jazda samochodem dziewczynek

Jedna z bliźniaczek – Brittany ujawniła, że ​​musiały 2 razy zdawać pisemny egzamin na na prawo jazdy. Bliźniaczki jednak nie obawiały się tego gdyż udało się zdać bez większych problemów. Ponadto dwukrotnie zdawały praktyczny egzamin na prawo jazdy. Zastanawiacie się pewnie jak dziewczyny jeżdżą. A więc Abby kontroluje sprawy po prawej stronie, a Brittany po lewej stronie samochodu. Tak więc po raz kolejny znalazły system, który działa, aby zachować synchronizację i móc normalnie a przede wszystkim bezpiecznie jeździć. Jesteśmy dla nich pełni podziwu bo naprawdę dobrze nauczyły się prowadzić samochód.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.53.57

Jazda samochodem dziewczynek

Mocne strony bliźniaczek

Kolejną niezwykła rzeczą w życiu sióstr są ich zupełnie różne zainteresowania. Co przydatne, ich pasje i mocne strony dość dobrze się uzupełniają. Brittany jest biegłą pisarką, a Abby woli matematykę. Pomimo niemal doskonałości z przeciwnych sobie przedmiotów, całkiem dobrze udało im się współpracować razem w szkole. W rzeczywistości, jak wspomnieliśmy, zdecydowały się nie kontynuować studiów online, a uczęszczały na pobliską uczelnię i ją ukończyły. Jesteście ciekawi jak im się to tak dobrze udało.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.54.11

Mocne strony bliźniaczek

Piszą E-maile

Wracając do pisania – dziewczynki razem piszą na klawiaturze komputera – na przykład e-maile. Nauczyły się synchronizować pracę dłoni i sprawnie piszą na komputerze. Gorzej jest ze stylem pisania. To przecież 2 rożne osoby. Nauczyły się jednak iść na kompromisy pisząc razem. Wygląda nawet na to, że ponieważ są bardzo wrażliwe na swoje uczucia i nie potrzebują komunikacji ustnej, pomaga im to szybciej pisać. To zupełnie niesamowite że dziewczynki tak razem potrafią współpracują i to tak efektywnie.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.54.27

Piszą E-maile

Indywidualistki

Bliźniaczki, mimo że zrośnięte to są to naprawdę 2 różne osoby. Poważnie – mają zupełnie inne zainteresowania, zalety i oczywiście też wady. Jednym z przykładów mogą być ich preferencje i style ubioru. Właściwie musiały zatrudnić krawcową, aby wyrazić swoją indywidualność i mieć niestandardowe dekolty. To naprawdę niezwykłe, że nie pozwalają, by na ich drodze stanęła żadna przeszkoda, nawet jeśli chodzi o coś tak prostego jak ubieranie się i chcą się od siebie różnić mimo, że są w jakimś sensie jednością.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.54.42

Indywidualistki

Edukacja bliźniaczek

Spośród wszystkich ich życiowych objętych celów edukacja była dla nich zawsze najważniejsza. Jak napisaliśmy powyżej, nie pozwoliły, by przeszkody zmusiły ich do zdobywania stopni w college’u online. Zamiast tego uczęszczały na Uniwersytet Bethel. Abby i Brittany ukończyły normalne studia. Początkowo miały nadzieję na uczęszczanie na różne przedmioty w ramach tego samego kierunku. Jednak przy całej dodatkowej pracy okazało się to dla nich zbyt trudne. Niemniej jednak ukończyły studia z dyplomem, co jest więcej niż można powiedzieć o wielu młodych zdrowych ludziach w ich wieku. W ten sposób nadal udowadniają, że ludzie się mylą i wystarczy ciężko pracować aby osiągnąć swoje cele.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.54.56

Edukacja bliźniaczek

Przeprowadzka

Po ukończeniu uniwersytetu bliźniaczki przeprowadziły się do swojego pierwszego własnego mieszkania. Oczywiście oznaczało to wiele zmian w ich życiu, zresztą podobnie jak dla każdego innego wchodzącego w dorosłość człowieka, który przeprowadza się na “swoje”. Dlatego telewizja TLC w programie o bliźniaczkach wykorzystała ich przeprowadzkę jako główny punkt show. Możesz w nim zobaczyć jak bliźniaki dekorują swój pierwszy dom i jak przygotowują się do swojej pierwszej pracy na pół etatu jako nauczycielki w szkole podstawowoej.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.55.09

Przeprowadzka

Mają nadzieję na rodzinę

Pewnie zastanawiasz się nad życiem osobistym bliźniaczek. Tak – Abby i Brittany podobnie jak wszystkie młode kobiety mają nadzieję, że pewnego dnia zakochają się, wyjdą za mąż i będą posiadać dzieci. Oczywiście zdają sobie sprawę, że ich połączone ciało stwarza ku temu wielką przeszkodę. Nadal jednak wierzą, że znajdą dla siebie dwóch mężczyzn. Dobrze dla nich, że mają w sobie tyle wiary i optymizmu. Chociaż niestety jest to na pewno podyktowane wieloma trudnościami i bardzo skomplikowanym życiem dla nich wszystkich.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.55.23

Mają nadzieję na rodzinę

Sesje fotograficzne dziewczyn

Pewnie uważasz, że bliźniaczki uwielbiają być filmowane i fotografowane ponieważ wystąpiły w programie w telewizji TLC. Okazuje się jednak, że nie zawsze są szczęśliwe kiedy zostają złapane przez kamerę. Ich największą irytacją stanowią ludzie, którzy gapią się na nie bezczelnie i robią im zdjęcia. Jednak bliźniaczkom nie przeszkadza, kiedy ​​ludzie proszą o zdjęcie wprost. Nie lubią jedynie robienia zdjęc bez ich pozwolenia. Jedyne, o co proszą, to prosta prośba o zdjęcie. Nie możemy ich winić – nie chcą czuć się jak zjawisko.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.55.34

Sesje fotograficzne dziewczyn

W Oprah Show

Oczywiście, nasz ukochany prowadzący talk show – Oprah był bliźniaczkami niezwykle podekscytowana. Oprah sama zaprosiła bliźniaczki do swojego programu gdy miały zaledwie 6 lat. Abby i Brittany niewiele pamiętają z tego występu, ale był to ich pierwszy występ i smak wielkiego świata dla małych bliźniaczek. Ludzie przyjęli je z zaciekawieniem i wielkim podziwem. Także dziewczynki zaczęły mieć całą rzeszę swoich fanów. Nic dziwnego one i ich podejście do życia jest zupełnie wyjątkowe.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.55.45

W Oprah Show

Sportowe dziewczynki

Te dziewczyny nigdy nie przestaną nas zadziwiać. Są chyba bardziej wysportowane niż przeciętny człowiek w ich wieku. Jednym ze wspólnych zainteresować tych dwóch sióstr z pewnością jest sport. One wprost kochają tak śpedzać swój wolny czas. Szczególnie lubią siatkówkę i kręgle. Przy okazji sport pomaga im w zdolnościach koordynacyjnych i w utrymaniu dobrej kondycji. Jest to bardzo przydatne dla wymagających potrzeb ich ciała. Bliżniaczki muszą się dużo ruszać i świetnie że znalazły sposób na uprawianie normalnych dyscyplin sportowych.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.55.58

Sportowe dziewczynki

Zainteresowanie muzyką

Ich zainteresowania nie kończą się jednak na sporcie. Właściwie to obydwie rownież kochają muzykę i uwielbiają próbować gry na nowych instrumentach. Mają wielką nadzieję opanowywać grę na nowych instrumentach przez całe swoje życie. Teraz widzimy, jaką naprawdę inspirujące są Abby i Brittany. Sprawiają, że czujemy się winni, że zrezygnowaliśmy z gry na fortepianie jako młode osoby. Jeśli one mogą to czemu ty nie. W życiu wystarczy tylko chcieć i one są na to prawdziwym dowodem.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.56.10

Zainteresowanie muzyką

Jedzenie dziewczynek

Jeśli myślisz, że dziewczyny zaoszczędzają na posiłkach to pomyśl jeszcze raz. Jak wspomnieliśmy, każda dziewczyna ma swój własny żołądek i preferencje kulinarne. Oczywiście, zatem potrzebują dwóch kolacji. Cóż, musimy ci przypomnieć – te dwie dziewczyny może mają i wspólne ciało, ale mają różne gusta jeśli chodzi o jedzenie. Dziewczynki w niczym nie są podobne jeśli chodzi o upodobania kulinarne. Tyczy się to rownież ubioru, kolorów – w sumie dosłownie wszystkiego. Dziewczynki są naprawdę bardzo różne od siebie.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.56.22

Jedzenie dziewczynek

Urodziny bliźniaczek

Czy myślałeś, że zaoszczędzą na torcie tylko dlatego, że są bliźniaczkami? Absolutnie nie. Każdego roku dostają dwa torty urodzinowe. Ponieważ są indywidualistkami to również torty bardzo się róźnią od siebie. Teraz można spojrzeć na zdjęcie – jedno ciasto jest czekoladowe, a drugie waniliowe. Świeczek oczywiście też jest podwójna ilość i to samo się tyczy prezentów. Dziewczynki dostają zupełnie róźne od siebie rzeczy i mają zupełnie inne marzenia i potrzeby.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.56.33

Urodziny bliźniaczek

Oddzielne narządy

Być może myślisz sobie, jak to jest gdy jedna z dziewczyn zachoruje. Czy to one dwie od razu chorują czy może tylko jedna? W rzeczywistości bliźniaczki nie zawsze chorują w tym samym czasie. Pamiętaj, że mają różne układy w swoich ciałach. Na przykład, chociaż Abby nigdy nie miała zapalenia płuc, Brittany zachorowała już na nie dwa razy. Abby na pewno ma duże szczęście, że ma własne płuca, a co jeszcze lepsze, że nie zaraziła się chorobą od swojej siostry.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.56.46

Oddzielne narządy

Idą na kompromisy

PoświęciliśĶy dużą część artykułu pisząc o tym, jak cudownie układa się ich życie. Jednak nie zawsze jest to dla nich łatwe. Wyobraź sobie, że musisz iść na kompromis we wszystkim w swoim życiu – od harmonogramu jedzenia aż do snu. Na szczęście kompromis to kolejna umiejętność, którą dziewczyny doskonaliły przez całe długie lata. Chodzi o to, że my mieliśmy dość problemów z koordynacją harmonogramów snu z naszymi współlokatorami ze studiów, więc nie możemy sobie tego wyobrazić. Wielkie brawa dla dziewczyn.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.56.59

Idą na kompromisy

Reklama