Bu kadına olanlar sizi oldukça şok edecek dikkat edin!

Yayinlanma tarihi 08/16/2020
Reklam

Büyük Gizem

Keely Favell. Her ne kadar başlarda normal içimizden biri görünse de sonraları iş onun için değişmeye başadı. Henüz 24 yaşındayken inanılmaz bir şey içinde büyümeye başladı. Doktorları ne olduğunu anlayamadılar.

Something Was Different About Her Pregnancy

Something Was Different About Her Pregnancy

Başlangıç

Keely’nin karnı çok hızlı bir şekilde büyümeye başladı. O kadar büyüdü ki hamileymiş gibi görünüyordu. İşin tuhaf tarafı şu ki Keely hamile değildi. Yaptığı her bir hamilelik testinin sonucu negatif çıktı. Fakat doktorları onun endişelerini görmezden gelmeye devam ettiler.

The Beginning

The Beginning

Hikayesi

Kelly 30 yaşında Galler’in Swansea şehrinden. 2014 yılında kilo almaya başladı. Birkaç yıl içerisinde dışarıdan bakılınca dokuz aylık hamile biri gibi görünüyordu. BBC’ye söylediğine göre hiç cılız olmamış ancak zamanla karnı bu şekilde gelişmiş.

Her Story

Her Story

Sağlıklı Yaşam Tarzı

Keely sağlıklı yaşam tarzı sürdürmeye çalışırdı ve her zaman formunu koruma çabasındaydı. Vücudundaki kıvrımlarını severdi ve spor salonunda bolca vakit geçirirdi. Kilo olmasının sinir bozucu olmasının sebebi de buydu. Ne yazık ki onun gizemi çözülmemiş kaldı.

Say Hi To Keely

Say Hi To Keely

Göründüğü gibi Değil

Bu noktada, en büyük probleminin Noel partisine gidip gidemeyeceği olduğundan emindi. Açıkçası bu haliyle güvensiz hissediyordu. Kendine gelip gelemeyeceğini de bilmiyordu. Yeteri kadar zayıf değilmiş gibi hissediyordu.

Not As It Seems

Not As It Seems

Ayak Uyduramayacak Kadar Şişmanladı

Her şeyi denedi ancak karnı büyümekten vazgeçmedi. “Sağlıklı besleniyordum ve egzersiz yapıyordum ama yavaşça kilo alıyordum. Sağlıklı bir yaşam biçimini seçmeme rağmen aşırı kilo almaya devam etmem kadar kötü bir şey yoktur.” diye söylemlerde bulundu.

Too Fast To Keep Up With

Too Fast To Keep Up With

Neler Oluyor?

“Bu durum o kadar yavaş gelişti ki neler olduğuna anlam veremedim, sadece kilo aldığımı sanıyordum” diyerek sitemini dile getirdi. Her ne kadar sağlıklı diyetler ve spor yapsa da çokça kilo almaya devam ediyordu.

What Was Going On

What Was Going On?

Mesele Sadece Kilo Almak Değildi

Bu noktada böylesine kilo alımını görmezden gelmeye devam edemezdi. Aldığı kiloların sadece karın bölgesinde olduğunu ve aynı zamanda farklı da göründüğünü fark etti. Ne yapabilirdi ki?

Not Just Growing

Not Just Growing

İyimser Kalmaya Çalıştı

Karnına dokunduğunda sert olduğunu hissetmeye başladı ve bu durum onu rahatsız etti. Ama aynı zamanda olumlu düşünmeye de devam etti ve zamanla düzeleceğini umdu. Ancak işler istediği gibi gitmedi.

Screenshot 11

Staying Hopeful

Tek Bir Açıklama Olabilirdi

Aldığı kıyafetlerin bedeni de hızlıca artıyordu ve sekiz beden giyemeye başlamıştı. Yine de konuyla ilgili doktora gitmekten oldukça korkuyordu. Babası doktordu ve bu durum onu medikal uygulamalardan fazla kaygılı olmasını sağlamıştı.

There's Only One Expanation

There’s Only One Explanation

Kötü Düşünceler

Büyük endişelerin hızlıca geleceğini bilmiyordu. Bu noktada sadece tek bir olası açıklama üzerine düşünebiliyordu. Bu düşünceye inanmak isteyip istemediğini bile bilmiyordu. Düşündüğü şey olabilir miydi?

Screenshot 4

Her Gut Feeling

Bebek Düşüncesi

Tüm olasılıkları göz önünde bulundurduğunda Keely bunun sebebinin tek bir mantıklı açıklamasını olduğunu düşündü: Hamileydi! Karnı büyüyordu ve gittikçe kilo alıyordu. Sürekli de aşırı yorgun hissediyordu. Ayrıca bir de ciddi düşündüğü erkek arkadaşı vardı.

With Child

With Child

Planlanmamış Hamilelik

Olanlara bakınca her şey hamileliği işaret ediyordu. Bu ihtimal Keely ve erkek arkadaşını oldukça geriyordu. Eğer hamileyse bu tamamen beklenmedik bir durum olurdu. Ancak onun içinde bulunduğu durumda bu yüksek bir olasılıktı.

Unplanned Pregnancy

Unplanned Pregnancy

Ebeveynliğe Doğru

Keely ve erkek arkadaşı Jamie Gibbsons, o zamanlar birlikteliğin onuncu yılına girmişlerdi. Keely’in hamile olma ihtimaline artık kesin bir gözle bakıyorlardı. Buna hazır olmamalarına rağmen en azından bir kontrol etmeleri gerektiğini biliyorlardı.

Soon To Be Parents

Soon To Be Parents

Mavi Çizgi

Hamilelik tesinin negatif sonucunu gördüklerinde ikisi de gözlerine inanamadılar. Bir hata olduğu düşüncesiyle Keely ikinci bir test yaptı. Ancak test ikinci kez de negatif geldi.

The Blue Strip

The Blue Strip

Artık Endişelenmenin Vakti Gelmişti

Doktora görünmenin gerektiğine karar verdiler. Çünkü neler olduğunu anlayamamışlardı. Acaba Keely hasta mıydı ya da düşük mü geçirmişti? Bir sürü korkunç şey akıllarına gelmiş ve ödlerini koparmıştı.

Screenshot 13

Getting Really Worried

Korkularıyla Yüzleşmenin Vakti

Keely’in sonunda doktora gitmekten başka çaresi kalmamıştı. Ne yazık ki doktorlardan beklediği yanıtını alamamıştı. Gittiği tüm doktorlar onun sadece şişman olduğunu söylemişlerdi. Bu noktada Keely tamamen çaresiz hissetmeye başlamıştı.

Facing Her Fears

Facing Her Fears

İçgüdülerinin Peşinde

Doktorlar onun endişelerini reddetseler de Keely bir şeyler yanlış gidiyormuş gibi hissetti. Fakat yine de bu hissini elinden geldiğince önemsemedi çünkü günlük rutinleri çok etkilenmemişti. Ancak yine de vücuduyla ne olduğunu henüz çözememişti.

Followig Her Instincts

Following Her Instincts

Güven Problemi

Nasıl ve neden hamile olmadığını düşünmekten kendini alamıyordu. Hamileymiş gibi görünüp hissediyordu. Eğer öyle değilse neydi gerçek? Keely doktorlara ve onların düşündüklerine tamamen inanmıyordu. Ama onlar yine de profesyoneldiler. Sonuçta onlara güvenebilirdi, değil mi?

Screenshot 8

Not Trustworthy

Çözümsüzlük

Eğer gerçekten hamileyse en azından doğum yaptıktan sonra problem kalmayacaktı. Ne yazık ki iki yıl boyunca karnı büyümeye devam etti. Keely işteyken başına korkunç bir olay gelene kadar her ay giderek karnının büyümesini o kadar da çok önemsemedi.

No Solution

No Solution

Yere Yığıldı

Aniden midesi bulandığında ve sersemlediğinde işteki sıradan normal bir günündeydi. Ve hemen ardından bayıldı ve yere yığıldı. Kendine geldiğinde iş arkadaşları ona bayıldığını söyledi.

Screenshot 3

She Collapsed

Zor Bir Dönem

Baygınlık geçirdikten sonra Keely hemen doktora gitmesi gerektiğini fark etti. “İşteki zor dönemlerimdi ve doktoruma bayıldığımı söylediğimde stresten kaynaklandığını ifade etti” dedi. Bu noktada durum için başka açıklaması yoktu ve yaşamına devam etmek zorundaydı.

A Difficult Period

A Difficult Period

Sebebi Stres miydi?

Gerçekten çok stresli olduğu için bayılmış olması mümkün müydü? Keely ikna olmamıştı. Ancak doktoru ciddi bir şey olmadığını tekrar dile getirmişti. Ve kesinlikle hamile değildi.

Screenshot 5

All From Stress?

Öyle Değildi

Keely’nin hamilelik ihtimaline yönelik sorulardan kaçınmak kesinlikle imkansızdı. İnsanlar onun büyüyen karnının farkındaydılar. Kesinlikle görmezden gelinecek gibi değildi. Kendisini defalarca kez açıklamak zorunda kaldı.

A Difficult Period

İşin Sonu Görünmüyordu

Keely karşılaştığı soruya her gün tam olarak aynı yanıtı veriyordu: “Doktorlar sadece kilo aldığımı söylüyorlar.” Duruma fazlasıyla kızmış olmasına rağmen bu soruların sonu

Screenshot 12

No End In Sight

Doğum Tarihi

İnsanların durmadan bebeğin ne zaman geleceğini sorduklarını ve bu oluştuktan bir süre sonra utançtan kaçmak için onlara yalan söylediğini ifade etti. Bunun yerine inandığı şey olan “kilo aldığını” onlara söyledi.

Due Date

Due Date

Görünümü Değişmeye Başladı

Büyüyen karın bölgesiyle paytak paytak yürümeye başladı ve görünümüyle utanmaya başladı. Öyle bir duruma geldi ki hiçbir kıyafet ona uymadı ve bundan dolayı gebelik kıyafetleri bölümünden alışveriş yapmaya başladı.

Changing Appearance

Changing Appearance

Hamile Kıyafetleri

“Aralık 2016 yılında kıyafet için alışveriş yapmaya çalıştığımı ve hiçbir şeyin uymadığını hatırlıyorum. Oldukça zayıftım ve kemiklerim belli oluyordu, sonra normal bacakların üstüne bu kocaman şişlik geldi. Bana uyan tek şey hamile kıyafetleriydi.”

Screenshot 14

Maternity Clothes

Yardım Alma Vakti

Konu yardım almaya gelince Keely’nin inadı tutuyordu. İşteki birkaç baygınlık, nefes almada zorluk çekme ve yaşamını sekteye uğratan aşırı kilo alımından sonra yardım almayı kabul etti.

Needs Help

Needs Help

Yardımcı Arayışları

İş arkadaşlarının kendisini kontrol ettirmesi gerektiğine dair ısrarları olmasaydı yardım alma girişimleri yine de gerçekleşmeyecekti. Birçok insan bazı şeylerin açıkça belli olmasına rağmen neden kendisine bakmadığını ve neden yardım almak istemesinin bu kadar uzun sürdüğünü merak ettiler.

Screenshot 2

Seeking Assistance

Yeni Bir Açıklama

Elinden geldiğince normal hayatına devam etmeye ve bu durumda olabildiğince kaçınmaya çalıştı. Ancak dördüncü kez bayılmasının ardından canına tak etti. Bu sefer doktorlar dermansızlığının sebebinin sivilce tedavisi olduğunu iddia ettiler ancak Keely, bu cevabı reddetti.

A New Explanation

A New Explanation

Dik Durma Vakti

Doktorların durumunu ve belirtilerini yeterince ciddiye almadıklarını düşündü. Rahatsızlığının sebebinin Keely’in yaşamında var olan diğer sebeplere bağlamaya devam ettiler. Bu olanlardan sonra sonunda kendi ayaklarının üzerinde durması gerektiğine karar verdi.

Screenshot 1

Time To Stand Up

Canına Tak Etti

Sivilce tedavisine gelince, aylar öncesinden tedaviyi almayı bırakmıştı ve başka bir açıklamanın olduğu konusunda ısrar ediyordu. İkinci bir seçenek olarak başka bir doktora gitti fakat onlar da Keely’nin hamile olduğunu iddia ettiler. İki kez kan tahlili yaptırdı ancak ikisinde de herhangi bir sonuç çıkmadı.

Enough Was Enough

Enough Was Enough

Her Şeyin Sonu mu?

Başka bir açıklaması olmadığı için kan sonuçları ne gösterirse göstersin, pratisyen hekimi tek açıklamanın hamilelik olduğu sonucuna vardı. Bundan dolayı ikinci bir ultrasyon istedi. Bu noktada Keely yürüme de ve nefes almada bile zorluk çekiyordu.

Getting To The Bottom Of It

Getting To The Bottom Of It

Tek İsteği Gerçeği Öğrenmekti

Göründüğü doktor hemen onun hamile olup olmadığını kontrol etmek istedi. Peki sonunda bu işin üstüne gidecek miydi? Sonunda beklemediği ve daha da kötüye gidecek bir şeyi başlatacağı kesindi.

The Truth At Last

The Truth At Last

Korku Dolu Anlar

Doktor ultrasyon çekerken Keely de sessizce izliyordu. Ancak doktorun yüzündeki ifadeyi görünce ciddi bir şeylerin olduğunu anladı. Doktorun gözü açıldı ve yüzünden korku dolu bakışlar çıktı.

Terrified

Terrified

Sakinleştirme Çalışmaları

Doktor hemen bir uzman çağırdı. Keely donmuştu. Erkek arkadaşı Jamie, onu sakinleştirmeye çalıştı ancak o anda artan paniğini durduracak bir şey yoktu. Karnında olanlar aslında neydi?

Screenshot 9

Consoling Keely

Hamile Değildi

Boş görünen ultrasyon ekranı Keely’nin kesinlikle hamile olmadığını doğruladı. Ancak yine de karnında kötü giden bir şeyler vardı. Kesin olarak bildikleri tek şey hayatının tehlikede olduğuydu.

Not Pregnant

Not Pregnant

Şok Eden Haber

İhtimaller sınırsızdı. Kist, tümör ya da herhangi bir şey olabilirdi. Ne olduğuyla ilgili kesin sonuca varmak için bilgisayarlı tomografi çektirmeleri gerekiyordu. Keely anlaşılabilir düzeyde şok olmuştu. Şimdi ne olacağıyla ilgili endişelenmeye başlamıştı. Aklında bir sürü çılgın olasılıklar dolaşıyordu.

Screenshot 10

Shocking News

Acil Tomografi

Gizemli boş ultrasyon görüntüsü, şok edici haberi açığa çıkaran bilgisayarlı tomografi çekimini mecbur kılmıştı. Doktorlar birazdan söyleyecekleri şey için Keely’i nazikçe hazırlamaya başladılar. Büyük haberi beklerken erkek arkadaşı ve Keely birbirlerine sıkıcı tutunmuşlardı.

Emergency CT

Emergency CT

Kesinlikle Hamile Değildi

Hiç kuşkusuz Keely hamile değildi. Dev karnının gerçek sebebi büyüyen yumurtalık kitlesiydi. Bunu öğrendiğinde sanki dünyası başına yıkılmış gibi hisseti. Doktorlar bile tam olarak ne ile karşı karşıya olduklarını doğrulayamadılar.

Screenshot 6

Definitely Not Pregnant

İşin Aslı

Bu kesinlikle normal bir kist değildi. 24 santimetre kalındığında olan bu kist Keely’nin karnına tutunmuştu. Bu sonunda kilo alışına açıklık getirmişti ancak hayati yine de tehlikedeydi. Doktorlar hemen bir şeyler yapmak zorundaydılar.

To The Skin

To The Skin

Yumurtalık Kisti Tam olarak Nedir?

Temel olarak bir kist, kadının yumurtalığında gelişebilen sıvı dolu kesedir. Oldukça yaygın bir durumdur ve çoğunlukla herhangi bir zarara sebep olmazlar. Normalde kendiliğinden yok olurlar. Ancak her zaman değil! Özellikle de Keely için.

What Exactly Is A Cyst@

What Exactly Is An Ovarian Cyst?

Tuhaf Bir Şekilde Büyük

Kistler ancak fıtık olduklarında birinin hayatında sıkıntı oluşturabilirler ve sonuç olarak yumurtalığa giden kan akışını engellerler. Bu durumda, oldukça büyük bir kist Keely’in günlük yaşamına karıştı.

Screenshot 3

Oddly Large

Seçenekler Arayışı

Bu durumda ne yapabilirdi? Bir ay sonra kendisi için mümkün olan seçenekleri bir uzman ile konuşmaya başladı. Görüşme sırasında doktorun yüz ifadesi Keely’nin beynine kazınmıştı. Olanlara bir türlü inanamamıştı.

Exploring Her Options

Exploring Her Options

Şok Olmaya Devam Etti

Her ne kadar sahip olduğu yumurtalık kistinin büyüklüğünü sakince anlatmaya çalışsa da doktorun yüzünden her şey anlaşılıyordu. İnandığının ötesinde şok olmuştu. Kimse bir kistin bu kadar büyümesini beklemez, yıllardır insanları tedavi eden bir uzman bile!

Screenshot 2

Complete Shock

Hepsi Bu Kadar Değil

Doktor organlara tutunmuş olan birden fazla kistin olabileceğini söyleyerek devam etti. Keely duyduklarına inanamıyordu ancak bu noktada biliyordu ki tek seçeneği ameliyattı.

That's Not All

That’s Not All

Etkileri

Diğer seçenekleri elemiş olmalarına rağmen vücudundaki kistin etkileri hakkında emin değillerdi. Yan etkileri olacaktı, bu kesindi. Ancak bunların hamilelikle hiçbir ilgisi yoktu.

Screenshot 4

The Effects

İyi Olan Şey

Doktoru kistin büyüklüğü ve türü hakkında bir fikre sahip olmasa da bunu anlamak için bir yolun olduğuna karar verdi. Aynı zamanda Keely diğer doktorlara gittiğinde problemini önemsemelerine de inanamadı.

Screenshot 5

You’re Fine

Kesin Olan Şey

Doktorun kesin olarak bildiği bir şey vardı: Keeyl en azından bir yumurtalığını kaybedecekti. Kistin tutunduğu yere göre bir süre hastanede kalabilirdi. Keely hastanede yatmaya başladığında hayatından vazgeçtiği sözleşmeyi imzalamış gibi hissetti.

Screenshot 7

One Thing For Certain

Reklam